Svet je len optický klam

Autor: Martin Lipták | 30.1.2011 o 14:23 | (upravené 30.5.2013 o 15:03) Karma článku: 5,80 | Prečítané:  684x

Keď som bol malý chlapec, mal som nehodu. Fúrik plný kameňov mi spadol na hlavu. Neverili by ste, ale naozaj je to tak. Padol na mňa rovno z neba. Presne zo siedmeho poschodia bytovky, kde som býval. Mal som to nahnuté. Zubatá si jednou rukou brúsila kosu a druhou ma držala za gule. Ten stisk cítim doteraz.

....... Zrážka fúrika s mojou lebkou mala pre mňa fatálne následky. Od tejto chvíle sa mi to v hlave porúchalo a nie som v poriadku.  Dôkazom, že nekecám, je fenomenálna jazva, ktorá sa medúzovito tiahne v ľavej časti mojej lebene. A ak by niekto nedôveroval jazvám, viem roztopiť aj najchladnejšie pochybnosti byrokratov, a to lekárskym osvedčením riadne podpísaným a opečiatkovaným. Takže mám to čierne na bielom. Som blb podľa všetkých predpisov  a mám na to aj legitimáciu....... A mám aj modrú knižku. Na vojnu som sa dostal na nejaký čas, ale odhalili ma a dobre urobili. Veď ako by to aj vyzeralo s bezpečnosťou na uliciach, ak by sa zbrane dostali do rúk pomätencov prvého kalibru ako som ja?....... Hlupáci by sa museli mať na pozore. Takže v ohrození by bol každý.....  Hlavu mi zašívali horúcou ihlou, som horko-krvný,  slova nenosím na obojku,  tie vždy predbiehajú moju myseľ, tvoria udalosti, vytvárajú skutočnosť, v ktorej sa ocitám zašifrovaný pre iných, ale aj pre seba. Svet blázna má vlastné zákonitosti.

 

Pred realitou dávam prednosť sneniu, víziám, preludom a bludom. Fyzická realita ma často nudí. ..... je banálna, plytká, úbohá........ Pochádzam z rodu Don Quijota, v žilách mi koluje krv potulných rytierov......Mám rád víno, milujem hudbu, obľúbených básnikov citujem spamäti.......samota má pre mňa mystický význam.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Terorista útočil pri britskom parlamente, neprežili štyria ľudia

Pravdepodobného útočníka zastrelili.

KULTÚRA

Dobyli aj Rusko. Dnes si môžu dať pohov

Dave Gahan má 50 a je čistý. To poznamenalo nový Depeche Mode.

EKONOMIKA

Výrobcovia energií neuspeli, aj tak hrozia štátu žalobami

Ústavný súd zamietol sťažnosť poslancov.


Už ste čítali?